Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Зміни законодавства
22.11.2024
Відновлюємо роботу системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів: відповідний законопроєкт схвалено у першому читанні

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні депутатський законопроєкт № 12131, яким передбачено відновлення роботи МЗВ.

Цитата

«Цими днями на полях СОР29 ми багато говорили про кліматичну політику України, наші цілі та плани. Серед них – відновлення роботи МЗВ як основи для запуску національної системи торгівлі квотами на викиди. Наразі ми вкотре демонструємо – Україна не лише заявляє про свої кліматичні амбіції, але й робить практичні кроки до досягнення цілей. За це я хочу подякувати особисто голові ЕкоКомітету Верховної Ради України Олегу Бондаренку та усім іншим депутатам – ініціаторам законопроєкту, за сталу підтримку Міндовкілля на шляху євроінтеграції», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її словами, війна внесла свої корективи. Запустивши МЗВ у 2021 році, на початку повномасштабного вторгнення Україна змушена була відмовитися від їх обов’язковості.

Цитата

«Однак кліматичні зміни не чекають. Як і немає часу зволікати з продовженням руху до ЄС, виконанням міжнародних зобов’язань й залученням ресурсів на відбудову та зміцнення країни. Відновлення обов’язковості МЗВ в Україні також передбачено Ukraine Facility та рекомендовано останнім звітом ЄС щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024», – наголосила Міністр.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підтримувало напрацювання законопроєкту. Він був розроблений з розумінням, що в період війни частина установок була зруйнована чи суттєво пошкоджена, а ще частина знаходиться на тимчасово окупованій території України.

Тож запропоновані у законопроєкті зміни передбачають:

  • обов’язковість дотримання вимог Закону про МЗВ з урахуванням безпекової ситуації;

  • реєстрацію установок в автоматичному режимі;

  • конкретизацію складових та вимоги до створення й ведення Єдиного реєстру МЗВ тощо.

Цитата

«Це лише перший, але важливий крок для впровадження ринкових механізмів декарбонізації економіки. У планах не лише відновити МЗВ, але й привести до європейських стандартів. Тож будемо розширювати перелік видів діяльності та вносити зміни до чинних нормативно-правових актів. Однак це згодом. Все поступово, зважено та цілеспрямовано», – зазначила Світлана Гринчук.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України