Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Події
11.06.2024
Міндовкілля запрошує обговорити проєкт Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів

Стратегія стане дорожньою картою впровадження СТВ в Україні. Документ виконує наші зобов’язання за Ukraine Facility та євроінтеграцією, охоплює період до 2033 року та спрямований на скорочення викидів парникових газів і пом’якшення наслідків зміни клімату.

Цитата

За словами Руслана Стрільця, запуск СТВ дозволить Україні приєднатися до європейської системи торгівлі викидами та зробити так, аби ми були в кордонах СВАМ і він не мав впливу на нашу економіку. У планах Міндовкілля в 2025 році запустити Систему торгівлі в пілотному режимі, щоб у 2026 вона запрацювала на повну.

СТВ є важливим ринковим інструментом для зниження викидів парникових газів, і його впровадження в Україні забезпечить гнучкість підприємствам у виборі шляхів досягнення екологічних цілей, збереже конкурентоспроможність бізнесу та сприятиме економічному розвитку країни. Зокрема, система допоможе уникнути або пом’якшити наслідки запровадження CBAM для експортноорієнтованих галузей, таких як електроенергетика. 

Стратегією визначено три основні цілі:

  1. Формування необхідної нормативно-правової бази.
  2. Забезпечення ефективного функціонування СТВ в Україні, сумісної з СТВ ЄС.
  3. Підтримка постійного діалогу для сприяння взаємодії та підвищення обізнаності зацікавлених сторін щодо впровадження СТВ.

Впровадження СТВ передбачає три етапи:

  • підготовчий етап: розробка та прийняття нормативно-правової бази у сфері СТВ.
  • пілотний етап: перевірка ефективності та готовності системи перед повноцінним запуском.
  • перший етап повноцінного функціонування: створення надійного ринкового інструменту для забезпечення скорочення викидів парникових газів та досягнення низьковуглецевої нейтральності.

 

Проєкт Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів розроблений Міндовкілля спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки уряду Німеччини. 

З проєктом документа можна ознайомитися на сайті Міндовкілля.

Міндовкілля запрошує до 5 липня 2024 року надсилати ваші пропозиції до документа на поштову адресу Міндовкілля: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, 03035 або електронну адресу: info@mepr.gov.ua.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України