
Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило рекомендації для громадян у разі поширення смогу. Найсильніше негативний вплив смогу відчувають мешканці мегаполісів, у яких багато автомобільного транспорту. Попри те що під час війни більшість міст спорожніли і людьми, і машинами, проблема смогу знову вийшла на перший план. Адже під час війни смог утворюється через артилерійські обстріли та пожежі, що виникають внаслідок цього. І знову найбільш уразливими є мешканці великих міст – Києва, Харкова тощо.
Визначення терміна
Смог – один із видів забруднення повітря. Він може бути особливо небезпечним для вразливих груп населення: дітей, осіб літнього віку і тих, хто має хронічні захворювання органів дихання та серцево-судинної системи.
- Як захиститися від негативного впливу смогу:
- Слідкуйте за оголошеннями та прогнозом офіційних органів влади щодо якості повітря. Якщо ситуація не сприятлива, залишайтеся вдома і зачиніть вікна.
- Якщо ж вам потрібно вийти на вулицю, наприклад, попрямувати в укриття, вдягніть захисні окуляри і маску/респіратор.
- Проводьте вологе прибирання щонайменше раз на добу.
- Уникайте надмірної фізичної активності в умовах смогу.
- Відмовтеся від провітрювання квартири.
- За можливості пийте багато чистої води.
- Якщо ви виходили на вулицю, не забудьте прийняти душ.
- Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа, очей, утруднене дихання. Якщо ви відчули ознаки отруєння шкідливими газами, прополощіть горло сольовим розчином. У разі погіршення стану зверніться до лікаря.
- Якщо ви маєте захворювання органів дихальної системи, піклуйтеся про те, щоб у вас із собою завжди були необхідні ліки.
Важливо
Регулярно спостерігати за вимірами показників атмосферного повітря можна на офіційних сторінках в соціальних мережах Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України.