Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Ми — підприємство, яке пройшло процедуру ОВД відповідно до чинного законодавства. Чи повинен суб’єкт господарювання, який взяв наше підприємство в оренду (без зміни технології виробництва), проходити процедуру ОВД повторно від свого імені? Чи має право користуватися вже проведеною процедурою та отримати дозвіл на викиди на своє ім’я? Які підтверджувальні документи для цього необхідні?

На запитання відповідає
Шупик Юлія Миколаївна,
еколог, розробник екологічної документації

Процедура оцінки впливу на довкілля здійснюється з метою запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання та відтворення природних ресурсів у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Висновок з оцінки впливу на довкілля є документом дозвільного характеру, у якому зазначаються екологічні умови провадження планованої діяльності, зокрема порядок, строки та вимоги до післяпроєктного моніторингу.

Законом України «Про оцінку впливу на довкілля» не передбачено питання переходу права власності чи користування щодо об’єкта планованої діяльності. У такому випадку можна звернутися до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі — Закон № 2806-IV).

Зокрема, у ч. 4 ст. 41 Закону № 2806-IV зазначено, що у разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування (далі - устаткування) підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом. Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором. Положення цієї частини не застосовуються у разі надання в тимчасове користування потужностей, у тому числі їх частин, на які видано експлуатаційний дозвіл відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Коментар експерта

Виходячи з наведеного вище, якщо діяльність вашого підприємства відповідає вказаним умовам, орендар має законні підстави не проходити процедуру оцінки впливу на довкілля повторно та здійснювати діяльність на підставі висновку з ОВД, виданого на орендодавця. У такому випадку рекомендується передбачити відповідне положення в договорі оренди, зокрема щодо обов’язку здійснення післяпроєктного моніторингу.