Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
21.03.2025
Екологічна безпека, контроль та стале управління водними ресурсами – ОБСЄ залишається нашим надійним партнером у ключових напрямках захисту довкілля

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук обговорила спільні проєкти зі Спеціальним представником Головування ОБСЄ, координатором проєктів в Україні Петром Марешом.

Цитата

«Фактично, ОБСЄ з нами уже 15 років – перший спільний проєкт у сфері екологічної освіти стартував ще у 2007 році. За цей час реалізовано багато довкіллєвих ініціатив, зокрема щодо моніторингу Чорного моря та створення геоінформаційних системи контролю захисту довкілля. ОБСЄ розглядає можливість продовження чинних проєктів в Україні та запуск нових», – зазначила Світлана Гринчук.

Світлана Гринчук розповіла пану Марешу, що для нас наразі важливо розпочати реформу державного екологічного контролю. Це один із наших ключових пріоритетів у процесі європейської інтеграції, адже реформа важлива як для захисту довкілля, так і для здоров’я населення. Найближчим часом Уряд має схвалити стратегію реформування державного екологічного контролю, після чого ми зможемо запустити перші пілотні проєкти в кількох областях.

Окремо вони обговорили проблеми документування збитків довкіллю як через бойові дії, так і через порушення природоохоронного законодавства з боку суб’єктів господарювання. Це питання охоплює інституційні можливості, кадровий потенціал, експертну підтримку, технічні ресурси та лабораторні потужності. Тому підтримка ОБСЄ є для нас надзвичайно важливою. Зокрема, ОБСЄ зробила значний внесок у покомпонентне дослідження наслідків підриву Каховської ГЕС, що дозволило сформувати комплексну картину екологічних ризиків. Цей досвід цінний для розвитку екологічного моніторингу та забезпечення водними ресурсами прифронтових регіонів, які є серед урядових пріоритетів.

Цитата

Світлана Гринчук та Петро Мареш також торкнулися теми гуманітарного розмінування: «Завдяки підтримці ОБСЄ вдалося провести технічні семінари з оцінки екологічних ризиків, розробити національні стандарти протимінної діяльності та організувати навчальні програми для саперів. Ми розраховуємо на подальшу підтримку ОБСЄ у розбудові спроможності національних служб розмінування та мінімізації екологічних наслідків війни. Дякую пану Марошу та ОБСЄ за підтримку України. Ми тісно співпрацювали до повномасштабного вторгнення, і сьогодні наш зв’язок набуває ще більшого впливу. Продовжуємо працювати разом та реалізовувати наші найамбітніші проєкти».

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України