
Експертні обговорення стартували онлайн 26 березня і триватимуть до початку травня. Після цього документ передадуть на затвердження Уряду. До дискусій залучатимуть усі зацікавлені сторони, зокрема представників громадянського суспільства та експертного середовища.
Коментар експерта
«Проєкт стратегії формувався на основі європейських підходів і є одним з ключових не лише в процесі європейської інтеграції України та наших міжнародних зобов’язань, а й надважливим документом у сфері захисту та збереження біорізноманіття країни», — наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Свої пропозиції та зауваження до документа у ході першої сесії обговорення висловили, зокрема, очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, керівник ГС «Всесвітній фонд природи Україна Богдан Вихор та інші представники громадськості.
Участь у першій сесії обговорення також взяли заступник Міністра Вікторія Киреєва та координатор групи проєктів з енергетики та захисту довкілля Програми розвитку ООН в Україні Роман Шахматенко та інші.
Заступниця Міністра Вікторія Киреєва представила учасниками графік засідань робочої групи. Вона зауважила, що всі учасники обговорень завчасно отримуватимуть відповідні документи. Пані Киреєва також додала, що склад робочої групи може бути розширений, а пропозиції експертів та громадських організацій природоохоронного спрямування будуть належним чином опрацьовані.
Стратегія збереження біорізноманіття визначає 23 стратегічні цілі, які перегукуються зі схваленою у 2022-му році Куньмінсько-Монреальською Глобальною рамковою програмою з біорізноманіття.
Серед цих цілей просторове планування задля збереження біорізноманіття, відновлення деградованих територій, збереження та відновлення дикої флори, зниження впливу забруднень та зміни клімату на біорізноманіття, розвиток зелених зон у містах, а тако залучення додаткових інвестицій.
Окрема увага в документі відводиться розвитку та вдосконаленню природоохоронних територій. В Україні таких нині близько 8% тоді як ЄС ставить за мету мати 30%.
Стратегія також передбачає залучення місцевих громад та бізнесу. Важливим буде і забезпечення збалансованого використання та збереження біорізноманіття в сільському господарстві, адже понад 70% українських земель зайняті під агропромислові потреби, зауважили на зустрічі.
Загалом перший проєкт Стратегії містить загальний огляд стану біорізноманіття, опис проблем та обґрунтування запропонованих рішень, визначає стратегічні цілі та задачі й конкретні кроки для її впровадження.
Проєкт Стратегії розроблявся за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН), Global Environment Facility (GEF) та участі Команди підтримки реформ і відновлення при Міндовкіллі.