Онлайн-консультант еколога підприємства
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Поводження з відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Події
13.05.2022
Українців закликають завантажувати застосунок «ЕкоЗагроза» та вступати до екологічних лав

Днями в​​​​ Україні почав працювати новий офіційний вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля «ЕкоЗагроза», завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші дані про довкілля.

Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря.

Цитата

Руслан Стрілець, міністр:

«Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазах або підрив цистерн з хімікатами починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни ми розуміємо, що українцям важливо мати у смартфоні єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза».

Перейдіть за посиланням, щоб ознайомитись із вебресурсом.

Важливо

У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні, а також актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами. 

Окрім того, українці можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад:

  • горіння військової техніки;
  • пожежі в лісі;
  • розлиття нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму;
  • викид отруйних речовин (хлору, аміаку, сірководню, синильної кислоти, азотної кислоти) у повітря тощо.

Для зручності кожного у застосунку доступна функція виклику екстрених служб.

У Міндовкіллі закликають долучатися до лав «екологічного батальйону», разом виявляти та фіксувати всі злочини проти довкілля, які чинить окупант на нашій землі. Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф усіх завданих Україні збитків.

Цитата

Руслан Стрілець, міністр:

«Поки наші військові боронять кордони і бережуть наші життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну».

Вебресурс і додаток ЕкоЗагроза розробило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та партнерів – проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», APENA2 та SaveDnipro.

 

 

 

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України