Онлайн-консультант еколога підприємства
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Поводження з відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Останні новини
11.10.2021
Міндовкілля презентувало Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів

В Україні запрацював Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів. Ознайомитися з даними реєстру на сайті ЕкоСистеми може кожен громадянин.

Зручний онлайн-сервіс Міндовкілля в прес-центрі Українського кризового медіа центру презентував заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CTDO) Руслан Стрілець разом із головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко, виконавчою директоркою МБО «Екологія-Право-Людина» Оленою Кравченко та головою ГО «Save Dnipro» Іриною Черниш.

Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до розв'язання екологічних питань. Створення національного РВПЗ було однією з висунутих міжнародним документом умов, яка сьогодні нарешті виконана. 

Цитата

«ЕкоСистема — національна платформа, де зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян. Вона постійно поповнюється новими сервісами та наборами даних. Сьогодні ми нарешті презентували важливу складову вебпорталу: зручну мапу України, на яку нанесено всі 4 тисячі підприємств-забруднювачів, інформація про які міститься в РВПЗ. Це справді історична подія у сфері цифрової трансформації довкіллєвої сфери нашої держави», — повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CTDO) Руслан Стрілець. 

Скористатися сервісом відкритих даних може кожен, зайшовши у розділ «Мапа» на сайті ЕкоСистеми. Які підприємства відповідальні за стан води чи атмосферного повітря у вашому регіоні? Коли востаннє Державна екологічна інспекція перевіряла діяльність того чи іншого промислового об’єкту? Які обсяги забруднення атмосфери та води вони здійснюють щороку? Тепер отримати відповідь на ці та інші питання громадяни можуть швидко та не виходячи з власного дому. Актуальним в умовах пандемії COVID-19 є «бонусний» шар мапи, на якому містяться VR-тури для онлайн-мандрівок об’єктами природно-заповідного фонду України.

Цитата

«У реєстрі можна здійснювати наскрізний пошук, а також користуватися ним як у веб, так і з мобільної версії, — зауважив Руслан  Стрілець. — Це лише перша ітерація системи, яку ми продовжуємо вдосконалювати. Сподіваємось, що в цьому нам допоможуть експерти та небайдужі громадяни — будемо раді почути їхні думки про наш новий сервіс». 

Загалом, на базі «ЕкоСистеми» вже оприлюднено 63 набори відкритих екологічних даних. До кінця 2022 року їхня кількість збільшиться до 172. В подальшому всі ці реєстри стануть основою єдиної національної геоінформаційної системи, в рамках якої здійснюватиметься кроссекторальний аналіз даних реєстрів між собою. ЕкоСистемою активно користуються не лише громадяни, а й представники бізнесу: для них тут вже реалізована можливість онлайн отримати 7 адміністративних послуг Міндовкілля. 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України