Чи можна матеріальні ресурси не використані на 100%, продавати як вживані матеріали в рамках нового законодавства? Зокрема не пошкоджені шини з залишком протектора, що дозволяє їх подальшу експлуатацію, акумулятори, що ще не вийшли з ладу, масла які злиті передчасно з дорогих механізмів, не містять домішок та можуть бути використані при менш жорстких вимогах до якості.
Визначення терміна
Відходи — будь-які речовини, матеріали і предмети, яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися.
Повторне використання продукції — будь-яка операція, після проведення якої продукція або її складові (компоненти), що не є відходами, повторно використовуються з тією самою метою, для якої вони були призначені.
Якщо матеріальні ресурси, які в бухгалтерському обліку не є відходом, а шинами б/в або акумуляторами б\в, то Ваше підприємство може продати їх комусь іншому, але мастила не можна продавати для подальшого використання комусь іншому.
Порядок поводження з відпрацьованими нафтопродуктами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1221 (далі — Постанова 1221).
Коментар експерта
Відпрацьовані нафтопродукти рекомендую зберігати у спеціально відведеному для цих цілей приміщенні. Термін зберігання – до року. У разі вичерпання цього строку відходи необхідно передати організації, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.
Обов’язки суб’єктів господарювання, які споживають мастила (оливи) та у процесі діяльності яких утворюються відпрацьовані мастила (оливи), прописані у п. 6 Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) (далі – Порядок), який затверджено Постановою 1221.
Споживачі мастил поділяються на:
споживачів, які придбають мастила (оливи), використовують їх у процесі діяльності, у результаті утворюються відпрацьовані мастила (оливи), які передаються згідно договорів іншим суб’єктам господарювання, які мають ліцензії Мінприроди України на здійснення операцій поводження з небезпечними відходами;
споживачів, які придбають масла (оливи), а заміну відпрацьованих мастил (олив), що утворюються у транспортних засобах, здійснюють у пунктах заміни;
споживачів, які придбають масла (оливи) та самостійно здійснюють утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), які утворилися внаслідок їх діяльності (за умов наявності власної матеріально-технічної бази та ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами).
Важливо
Всі споживачі мастил зобов’язані здійснювати первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими мастилами (оливами).
Тільки споживачі, які здійснюють заміну відпрацьованих мастил (олив) можуть у добровільному порядку подавати до Держекоінспекції щоквартальну інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами).
Всі інші споживачі зобов’язані подавати щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції Інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5.
Порада експерта
Звітуємо відповідно до (додаток 5 до Порядку).