Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Чи можна матеріальні ресурси не використані на 100%, продавати як вживані матеріали в рамках нового законодавства? Зокрема не пошкоджені шини з залишком протектора, що дозволяє їх подальшу експлуатацію, акумулятори, що ще не вийшли з ладу, масла які злиті передчасно з дорогих механізмів, не містять домішок та можуть бути використані при менш жорстких вимогах до якості.

На запитання відповідає
Кошелєва Олена Сергіївна,
еколог промислового підприємства, експерт ПАЕУ, внутрішній аудитор систем ISO 9001, ISO 14001

Визначення терміна

Відходи — будь-які речовини, матеріали і предмети, яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися.

Повторне використання продукції — будь-яка операція, після проведення якої продукція або її складові (компоненти), що не є відходами, повторно використовуються з тією самою метою, для якої вони були призначені.

Якщо матеріальні ресурси, які в бухгалтерському обліку не є відходом, а шинами б/в або акумуляторами б\в, то Ваше підприємство може продати їх комусь іншому, але мастила не можна продавати для подальшого використання комусь іншому.

Порядок поводження з відпрацьованими нафтопродуктами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1221 (далі — Постанова 1221).

Коментар експерта

Відпрацьовані нафтопродукти рекомендую зберігати у спеціально відведеному для цих цілей приміщенні. Термін зберігання – до року.  У разі вичерпання цього строку відходи необхідно передати організації, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Обов’язки суб’єктів господарювання, які споживають мастила (оливи) та у процесі діяльності яких утворюються відпрацьовані мастила (оливи), прописані у п. 6 Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) (далі – Порядок), який затверджено Постановою 1221.

Споживачі мастил поділяються на:

  • споживачів, які придбають мастила (оливи), використовують їх у  процесі діяльності, у результаті утворюються відпрацьовані мастила (оливи), які передаються згідно договорів іншим суб’єктам господарювання, які мають ліцензії Мінприроди України на здійснення операцій поводження з небезпечними відходами;

  • споживачів, які придбають масла (оливи), а заміну відпрацьованих мастил (олив), що утворюються у транспортних засобах, здійснюють у пунктах заміни;

  • споживачів, які придбають масла (оливи) та самостійно здійснюють утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), які утворилися внаслідок їх діяльності (за умов наявності власної матеріально-технічної бази та ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами).

Важливо

Всі споживачі мастил зобов’язані здійснювати первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими мастилами (оливами).

Тільки споживачі, які здійснюють заміну відпрацьованих мастил (олив) можуть у добровільному порядку подавати до Держекоінспекції щоквартальну інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами).

Всі інші споживачі зобов’язані подавати щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції Інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5.

Порада експерта

Звітуємо відповідно до (додаток 5 до Порядку).