Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Надайте покроковий алгоритм отримання дозволу на викиди для підприємства від проведення тендеру зі спеціалізованими організаціями до отримання дозволу на викиди в поєднанні з ЕкоСистемою.

На запитання відповідає
Шупик Юлія Миколаївна,
еколог, розробник екологічної документації

Визначення терміна

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами — це документ дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який надає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Порядок проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи на викиди визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302.

В цілому, процедура отримання дозволу на викиди виглядає наступним чином:

  1. Проведення інвентаризації джерел викидів

  2. Встановлення необхідності взяття об’єкта на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря.

  3. Розроблення документів, у яких обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

  4. Інформування громадськості про намір отримати дозвіл на викиди

  5. Формування та подання пакета документів для отримання дозволу на викиди

Важливо

Дозвільний орган протягом 20 робочих днів з дня отримання заяви та документів для отримання дозволу на викиди розглядає їх та у разі відсутності підстав для відмови у видачі дозволу на викиди оформляє дозвіл на викиди в паперовій або в електронній формі.

Видача дозволу на викиди здійснюється на безоплатній основі.

Детальніше про процедуру отримання дозволу на викиди можна прочитати у цих статтях:

  1. Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин.

  2. Нормування викидів речовин в атмосферне повітря

Коментар експерта

Описаний вище порядок робіт відноситься до самої процедури отримання дозволу і може виконуватися як спеціалізованими організаціями на договірній основі, так і власне підприємством. Законодавчо встановлені вимоги до виконавців таких робіт відсутні. Однак, з логічної і практичної точки зору, виконавець робіт повинен мати відповідні знання, технічні можливості та досвід.

Попередні етапи дій, такі як проведення тендеру, тощо залежать від особливостей і потреб кожного окремого суб’єкта господарювання і визначаються окремо.

З вересня цього року розпочалося бета-тестування отримання дозволу на викиди цифровими засобами платформи Еко-Система. На сьогодні дана послуга знаходиться у розробці і не працює повноцінно.