Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Чи необхідно подавати податкову декларацію з екологічного податку для котельні, що працює на пелетах, на яку подано декларацію, але не отримано дозволу? Наведіть приклад розрахунку викидів для нарахування екологічного податку від роботи котельні на пелетах

На запитання відповідає
Чала Валентина Леонідівна,
начальник відділу охорони праці і екології промислового підприємства

Так, адже, об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є, зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Визначення терміна

Стаціонарне джерело забруднення – підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова),  у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі безоплатного подання до органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларації про провадження господарської діяльності (далі — декларація), що містить відомості згідно з Додатком 1 Постанови без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з Додатком 2 Постанови.

Рекомендую провести інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин Вашого підприємства  та зробити відповідні заміри їх фактичного якісного та кількісного складу для уникнення помилок у підрахунках, що може надалі стати причиною розбіжностей с контролюючими органами, зокрема податковою інспекцією. До того ж буде виконана суттєва частина роботи на шляху отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами після скасовування воєнного стану.

Для визначення параметрів викидів забруднюючих речовин від роботи котельні на пелетах все ж таки розрахунковим методом рекомендую також звернутися до спеціалізованої організації, яка здійснить складний поетапний розрахунок на підставі Збірника показників емісії забруднюючих речовин в атмосферу (Донецьк, 2004, том 1), а також врахувати вимоги Наказу Міністерства охорони навколишнього середовища «Про затвердження Технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря із котелень, що працюють на лушпинні соняшника» від 13.10.2009 № 540, звісно, якщо пелети зроблені з лушпиння соняшника.