Підприємство орендує один проліт в цеху іншого підприємства для здійснення своєї виробничої діяльності. Вентиляційне обладнання цеху належить орендодавцю. Хто, орендодавець чи орендар, повинен отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря згідно з чинним законодавством України?
Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності регламентовані Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон про дозвільну систему).
Видача (відмова у видачі, анулювання) дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюється відповідно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про охорону атмосферного повітря».
Статтею 4-1 Закону про дозвільну систему передбачено, що у разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування (далі – устаткування) підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом.
Коментар експерта
Таким чином, якщо Ви зберегли вид діяльності та стан орендованих приміщень та обладнання, не експлуатуєте обладнання підвищеної небезпеки, тоді від Вас, як орендаря, не вимагається отримання будь-яких документів дозвільного характеру.