Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

На елеваторі під час очищення зерна утворюються відходи 3 категорії (зерновий пил, мучка тощо). Полігон, куди раніше вивозили ці відходи, не отримав дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензію на господарську діяльність у сфері управління небезпечними відходами. Що робити з такими відходами? Можливо є досвід інших елеваторів?

На запитання відповідає
Швець Ірина Миколаївна,
проектний менеджер з екологічного розвитку

Відповідно до ст. 25 та 26 Закону України «Про управління відходами», повноваження щодо створення умов для організації та будівництва об’єктів оброблення відходів, а також територіального управління відходами належать до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері управління відходами. Розв'язання питань щодо розміщення на території відповідних територіальних громад об’єктів оброблення і видалення відходів належать до органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами.

Тому перш за все необхідно звернутися до територіальних уповноважених органів у сфері управління відходами з запитанням щодо планування стратегії збирання і видалення відходів на певній території у найближчий перспективі. Можливо, уповноважений орган має тимчасові заходи чи інформацію щодо експлуатації полігону в період отримання нового дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів.

Якщо виявиться, що розміщення відходів на місцевому полігоні неможливе, то пропоную наступні варіанти розв'язання проблеми: 

Розв'язання проблеми Наслідки
Пошук відповідного полігону і укладання умови Збільшення витрат на транспортування відходів
Спалювання відходів Інвестування в новий вид діяльності з утилізації відходів, отримання дозвільної документації
Пошук і співпраця з організаціями, які виготовляють брикети з сільськогосподарських відходів Низька окупність діяльності