Куди дівати скошену траву? На підприємстві є незабетоновані ділянки, які самовільно заростають травою, відповідно для недопущення заростання проводиться скошування цих ділянок. Чи може підприємство відповідно до чинного законодавства проводити спалювання скошеної трави у власній біоенергоустановці (сировина для спалювання: щепа та, що утворюється як побічний продукт виробництва)?
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.
Скошена трава є залишком, підпорядковується, зокрема, Закону України «Про управління відходами» (далі — Закон) та класифікується згідно з Національним переліком відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 № 1102, за кодом 20 02 01 «Відходи, що піддаються біологічному розкладу».
Коментар експерта
Отже, для використання скошеної трави як палива у Вашій власній біоенергоустановці Вам треба мати дозвіл на викиди забруднюючих речовин із зазначенням у відповідних документах скошеної трави як палива, а також, відповідно до Закону, дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, оскільки Ви будете здійснювати операції з відновлення відходів, а саме: R1 «Використання переважно як палива чи в інший спосіб для виробництва енергії» (Додаток 2 Закону).
До виконання цих умов рекомендую застосовувати скошену траву на власній території, так званій «зеленій зоні», для мульчування ґрунту навколо дерев, кущів тощо.