Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Куди дівати скошену траву? На підприємстві є незабетоновані ділянки, які самовільно заростають травою, відповідно для недопущення заростання проводиться скошування цих ділянок. Чи може підприємство відповідно до чинного законодавства проводити спалювання скошеної трави у власній біоенергоустановці (сировина для спалювання: щепа та, що утворюється як побічний продукт виробництва)?

На запитання відповідає
Чала Валентина Леонідівна,
начальник відділу охорони праці і екології промислового підприємства

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.

Скошена трава є залишком, підпорядковується, зокрема, Закону України «Про управління відходами» (далі — Закон) та класифікується згідно з Національним переліком відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 № 1102, за кодом 20 02 01 «Відходи, що піддаються біологічному розкладу».

Коментар експерта

Отже, для використання скошеної трави як палива у Вашій власній біоенергоустановці Вам треба мати дозвіл на викиди забруднюючих речовин із зазначенням у відповідних документах скошеної трави як палива, а також, відповідно до Закону, дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, оскільки Ви будете здійснювати операції з відновлення відходів, а саме: R1 «Використання переважно як палива чи в інший спосіб для виробництва енергії» (Додаток 2 Закону).

До виконання цих умов рекомендую застосовувати скошену траву на власній території, так званій «зеленій зоні», для мульчування ґрунту навколо дерев, кущів тощо.