Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Надайте покрокову інструкцію щодо отримання документів після буріння свердловини. Які саме документи потрібно отримати та з ким необхідно їх погоджувати?

На запитання відповідає
Карагодін Сергій Олександрович,
інженер-еколог, промисловий еколог гірничовидобувного підприємства, внутрішній аудитор СЕМ ISO 14001

Нижче наведений перелік документів, що необхідні для експлуатації уже пробуреної свердловини:

1. Одразу після закінчення процесу буріння артезіанської свердловини складається Паспорт артезіанської свердловини, форма якого затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 06.04.2016 № 145/84. Даний паспорт складає організація, що виконувала буріння свердловини.

2. Відповідно до вимог пункту 3 Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювальної техніки об'єму видобутих підземних вод, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2012 № 963, водокористувачі до 1 грудня поточного року вносять до електронного кабінету надрокористувача дані та інформацію, що містяться у паспортах (паспортах та описах) артезіанських свердловин.

3. Водокористувач повинен оформити дозвіл на спеціальне водокористування. Дозвіл на спеціальне водокористування, що видається відповідним територіальним органом Держводагенства України або самим Держводагенством (якщо об’єкт водокористування знаходиться в м. Київ або Київській області).

Дозвіл на спеціальне водокористування видається відповідно до наступних нормативних документів:

4. У тримісячний термін з дати отримання дозволу на спеціальне водокористування водокористувачу необхідно подати заяву до Держгеонадр для надання доступу до автоматизованої системи обліку для внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод. Форма заяви затверджена Порядком внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод, що затверджений наказом Мінприроди від 23.03.2016 № 110.

5. У разі якщо обсяг видобування води зі свердловини перевищує 300 м3/добу, то підприємству необхідно буде отримати спеціальний дозвіл на користування надрами в порядку, що встановлений Кодексом України про надра. Даний спецдозвіл видається Держгеонадрами.

Також слід зазначити, що обов’язковими документами при отриманні спецдозволу на користування надрами є:

  • протокол Державної комісії України по запасах корисних копалин про затвердження запасів корисної копалини.
  • висновок з оцінки впливу на довкілля, що видається відповідним підрозділом з питань екології та природних ресурсів обласних, міської Київської державних адміністрацій або Міндовкіллям.

 

Також вимогами законодавства передбачена подача звітності у сфері водокористування зокрема:

Коментар експерта

Зазначимо, що судячи з Вашого запитання Вас цікавить саме документи, які необхідно отримати для уже пробуреної артезіанської свердловини, тобто документи, які необхідні для експлуатації свердловини, тому документи що необхідно оформляти перед бурінням свердловини в даній відповіді не розглядались.