Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Теплопостачання на підприємство здійснюється через власну твердопаливну котельню, яка працює на пілетах. У процесі роботи котельні утворюються зола та попіл. До наступного опалювального сезону (менше 1 року зберігання на об'єкті збирання) ці матеріали забирають працівники для використання як добрива для удобрення власних земельних ділянок. Чи можливо не ідентифікувати золу та попіл як статус «відходи»? Якщо ні, то до якого коду Національного переліку відходів відносяться відходи «зола/попіл» від спалювання пілет? Яким документом можна аргументувати те, що підприємство-утворювач відходів запобігає утворенню та зменшує обсяги утворення відходів шляхом виділення сировини, яка може бути використана в якості добрива? Яким документом підтверджувати передачу відходу громадянам, тобто НЕ суб'єктам господарювання у сфері управління відходами?

 
На запитання відповідає
Тимошенко Марина Євгенівна,
екологічний аудитор, інженер з охорони навколишнього середовища промислового підприємства, консультант з питань охорони довкілля

Взагалі ніяк не ідентифікувати речовини, зазначені у запитанні буде не зовсім правильно, адже в процесі діяльності твердопаливної котельні  утворюється зола, яка в розумінні Закону України «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX (далі – ЗУ № 2320-IX) є  все ж таки відходами. Однак, згідно з…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демо-доступу

КупитиОтримати демо-доступ