На підприємстві, для власних санітарно-гігієнічних потреб, планується буріння свердловини з добовим споживанням води до 300 м3/добу. Чи необхідно проводити процедуру ОВД, якщо передачі води іншим споживачам не буде?

Згідно із Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» від 10.01.2002 № 2918-III, питне водопостачання – діяльність, пов'язана з виробництвом, транспортуванням та/або постачанням питної води споживачам питної води, охороною джерел та/або систем питного водопостачання.
Отримати висновок з оцінки впливу на довкілля необхідно, якщо планована діяльність підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.2017 № 2059-VIII.
Друга категорія видів планованої діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, містить глибоке буріння, у тому числі геотермальне буріння, буріння з метою зберігання радіоактивних відходів, буріння з метою водопостачання (крім буріння з метою вивчення стійкості ґрунтів).
Якщо Ваше підприємство планує використовувати видобуту питну воду тільки для власних потреб – отримувати висновок з оцінки впливу на довкілля не потрібно.
Якщо обсяг водоспоживання не перевищуватиме 300 м3/добу – спецдозвіл на користування надрами також отримувати не треба відповідно до ст. 23 Кодексу України «Про надра»:
Цитата
Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує
300 м3 на добу.
Але треба обов’язково отримати дозвіл на спеціальне водокористування відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування» від 13.03.2002 № 321.