Онлайн-консультант еколога підприємства
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Останні новини
06.12.2023
Яких збитків завдала росія клімату за 18 місяців війни в Україні

На полях СОР28 Міндовкілля спільно з Ініціативою з обліку викидів парникових газів від війни та ГО Екодія представили дані третього проміжного дослідження кліматичних збитків, спричинених російською війною в Україні.

За даними дослідження, загальні кліматичні збитки, які спричинила та має компенсувати росія, оцінюються у $9.6 млрд. Загальний обсяг викидів після 18 місяців війни оцінюється в 150 мільйонів тонн CO2e. Це перевищує річний обсяг викидів такої високорозвиненої країни, як Бельгія.

Цитата

«росія має відшкодувати Україні цю суму як репарацію за викиди, спричинені війною», – зазначила заступниця Міністра Вікторія Киреєва.

Однак ні у міжнародній кліматичній політиці, ні в міжнародному гуманітарному праві немає чіткого способу зобов’язати її до цього.

Цитата

«Це не означає, що росію неможливо притягти до відповідальності. Україна разом з міжнародними союзниками формує Міжнародний компенсаційний механізм, щоб фінансувати відновлення. Ми переконані, що збитки, завдані клімату, мають бути частиною цього механізму та реєстру завданої шкоди, який розробляють під егідою Ради Європи», — каже Леннард де Клерк, провідний автор дослідження.

Автори дослідження оцінюють викиди від бойових дій у 37 млн тонн СО2е. Ще 22,2 млн тонн спричинені пожежами – їхня кількість зросла у 36 разів протягом першого року повномасштабної війни у порівнянні з 12 місяцями до вторгнення.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України