Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Події
26.05.2021
Україна та Казахстан домовились співпрацювати в питаннях кліматичної політики

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук долучилася до Першого Кліматичного Діалогу «Казахстан-Україна». У рамках діалогу спілкувалися про оголошені Казахстаном і Україною амбіції з досягнення вуглецевої нейтральності.

Діалог відкрив посол Республіки Казахстан в Україні Дархан Калетаєв. Він повідомив, що Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про досягнення кліматичної нейтральності до 2060 року. Для цього Казахстан вже напрацював шлях до «зеленого  переходу» економіки. Однак, країна сподівається об'єднати зусилля з Україною, аби спільно досягати кліматичної нейтральності.

За словами Ірини Ставчук,Україна поставила собі амбітну ціль – досягти кліматичної нейтральності до 2060 року. І це вже задекларовано в Національній економічній стратегії України до 2030 року. 

Цитата

«Проблема зміни клімату є спільним викликом для людства і останнім часом є одним з основних пріоритетів на високому політичному рівні світових лідерів. На квітневому “Leaders summit on climate” під головуванням Президента США Джо Байдена багато країн заявили про свої амбіції скоротити викиди парникових газів і цілі досягнення кліматичної нейтральності. Адже бездіяльність у сфері скорочення викидів парникових газів призведе до значних катастроф - паводки, нестача якісної питної води, загибель багатьох екосистем. Людство, нарешті, має усвідомити, – якщо не скорочувати викиди парникових газів, життя наступних поколінь є під ризиком», – зауважила Ірина Ставчук.

Кілька важливих меседжів з кліматичного діалогу: 

  • Україна вітає позицію Казахстану про досягнення кліматичної нейтральності до 2060 року. Серед пострадянських країн Казахстан, мабуть, перший, хто поставив собі таку довгострокову ціль;
  • Україна у своїй Національній економічній стратегії України до 2030 року задекларувала амбітну ціль – досягти кліматичної нейтральності до 2060 року. Наразі триває узгодження Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди - Міндовкілля в проєкті розпорядження запропонувало зменшення викидів парникових газів на 65 % у 2030 році від рівня 1990 року;
  • Україна зацікавлена у діалозі з Казахстаном. Адже ми лише на шляху до побудови системи торгівлі викидами, а у Казахстані система торгівлі викидами працює вже багато років. Нам цікавий казахський досвід у сфері запуску, роботи системи торгівлі викидами та формування дієвої політики;
  • Амбітний НВВ2 для України збільшує можливості в залученні міжнародних коштів, адже міжнародні інвестори і програми переважно зацікавлені у фінансуванні нових і зелених технологій.


Учасниками форуму є представники урядів Казахстану і України, міжнародних організацій - ПРООН, ЄС, ОЕСР, Світового Банку, громадських організацій, науковців, представників бізнесу та експертів в області клімату двох країн.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України