Міністерство аграрної політики та продовольства України почало приймати заявки від підприємств АПК для включення їх до списку об'єктів критичної інфраструктури, що дасть змогу надати їм гарантії електропостачання. Для цього необхідно зазначити дані щодо належності підприємства до певного сектору критичної інфраструктури; тип основної послуги, яку надає об'єкт критичної інфраструктури; дані про юрособу підприємства, його керівника та власника; найменування об'єкта та його адресу. Крім того, потрібно подати інформацію про отримання та надання об'єктом критичної інфраструктури основних послуг від інших об'єктів критичної інфраструктури, ненадання яких вплине на функціонування об'єкта критичної інфраструктури, а також рівнів негативного впливу, яких особа, суспільство, навколишнє природне середовище, економіка, національна безпека та обороноздатність країни можуть зазнати внаслідок порушення або припинення функціонування цього об'єкта. За Методикою категоризації об’єктів критичної інфраструктури (додаток 2), затвердженою Постановою КМУ від 9 жовтня 2020 р. № 1109, треба визначити рівень негативного впливу — заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу:
- завдавдані збитки більш як 30 млн гривень;
- завдавдані збитки більш як 18 млн гривень;
- завдавдані збитки більш як 2 млн гривень.
Як визначити рівень негативного впливу? Як визначити прогнозований рівень негативного впливу? Які данні подавати до Міністерства аграрної політики та продовольства?

Визначення терміна
Критична інфраструктура — сукупність об’єктів критичної інфраструктури (пункт 9 статті 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» (далі — Закон)).
Об’єкти критичної інфраструктури — об’єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими…
Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демодоступу