Онлайн-консультант еколога підприємства
E-журнал
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Управління відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім

Верховна Рада України за ініціативою Міністерства освіти і науки України звільнила від мобілізації студентів та викладачів профосвіти. Зменшення через мобілізацію кваліфікованих фахівців, які здійснюють управління з охорони навколишнього природного середовища (НПС) у воєнний та післявоєнний час, погіршить і без того постраждалий стан природи та правильну відбудову підприємств із врахуванням найкращих доступних технологій (НДТ) та правильної оцінки впливу на довкілля. Чи розглядає Міндовкілля аналогічно до МОН ініціювати звільнення від мобілізації фахівців на підприємствах, які здіснюють управління з охорони НПС та мають високу кваліфікацію?

На запитання відповідає
Хоміч Людмила Вікторівна,
адвокат, екологічний аудитор

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-ХІІ бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період.

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

В умовах правового режиму воєнного стану бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194.

Норма закону

Зокрема, органи державної влади, інші державні органи подають Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях за формою згідно з додатком 1 до зазначеної постанови в друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням.

Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також зазначеним органам.

Коментар експерта

Враховуючи викладене, установи, органи державної влади, які перебувають у сфері управління Міндовкілля, мають ініціювати перелік працівників/посад, щодо яких передбачене бронювання.