Онлайн-консультант еколога підприємства
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Поводження з відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Останні новини
17.07.2019
За викид надмірно забруднених стічних вод потрібно платити

Важливо

З водокористувача здіймається підвищена плата, якщо протягом року водоканал декілька разів зафіксував скид стічних вод до комунальної каналізації з перевищенням допустимих концентрацій забруднювальних речовин.

Такий висновок зробила колегія суддів Касаційного господарського суду ВС в постанові від 12 червня 2019 року у справі № 904/3681/18.

Відповідно до обставин справи Товариство звернулося з позовом до суду про визнання неправомірними дій підприємства водоканалу щодо пред'явлення розрахунку величини плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями.

Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив, апеляційний суд залишив рішення без змін.

Верховний Суд підтримав рішення попередніх інстанцій з огляду на таке.

Згідно з правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів підприємства зобов'язані:

  • дотримуватись установлених водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства;
  • оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень у разі порушення встановлених показників;
  • надавати працівникам водоканалу необхідну інформацію щодо своєї системи каналізації, допомогу під час відбору проб стічних вод підприємства, визначенні режиму їх скиду, обстеженні системи каналізації підприємства та локальних очисних споруд.

Важливо

Відбір разових проб стічних вод підприємств виконується уповноваженими представниками водоканалу, що фіксується в акті, який має юридичну силу і є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень (у разі виявлення перевищення допустимої концентрації).

Місцевий та апеляційний суди встановили, що за результатами відбору проб стічних вод абонента було встановлено перевищення допустимих концентрацій ортофосфатів. Про результати досліджень водоканал повідомив абонента листом і вказав про нарахування плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням. Результати лабораторних досліджень відібраних проб підприємство не оспорювало.

Протягом року було двічі зафіксоване таке порушення, при цьому суди пов'язують нарахування підвищеної плати саме з повторністю порушення без прив'язки до договору.

Водночас суди встановили, що підприємство не скористалося своїм правом та не ініціювало проведення паралельного та арбітражного аналізу разової проби.

Враховуючи викладене й те, що за результатами відбору проб стічних вод підприємства встановлено перевищення допустимих концентрацій ортофосфатів, яких підприємство не оспорювало, протягом року було двічі зафіксоване порушення ним у частині скиду стічних вод до комунальної каналізації з перевищенням допустимих концентрацій забруднювальних речовин, суди дійшли правильного висновку про те, що нарахування підвищеної плати є обґрунтованим.

 

Джерело: jurliga.ligazakon.net.