Онлайн-консультант еколога підприємства
Фільтр:
Всі
Водокористування
Екологічний контроль і нагляд
Сплата екологічного податку
Надрокористування
Організація екологічної служби
Охорона атмосферного повітря
Поводження з відходами
Ресурсозбереження
Система екологічного менеджменту
Інші
Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
Інвентаризація зелених насаджень
Екологічне маркування
Анонім
Останні новини
11.05.2022
Місцеві обігрівачі на твердому паливі – ще один вид енергоспоживчої продукції, яка повинна відповідати екодизайну

Уряд затвердив Технічний регламент щодо вимог до екодизайну для місцевих обігрівачів на твердому паливі (постанова КМУ від 03.05.2022 № 532 «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для місцевих обігрівачів на твердому паливі»).

Відповідно, до Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2016 № 1069, внесено додатковий пункт 61 «Місцеві обігрівачі на твердому паливі».

Державний ринковий нагляд щодо цієї позиції, як й інших енергоспоживчих продуктів, здійснюватиме Держпродспоживслужба.

Постанова КМУ від 03.05.2022 № 532 «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для місцевих обігрівачів на твердому паливі» набирає чинності через 3 з половиною роки після її опублікування.

За цей час Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження зобов’язане забезпечити впровадження Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

У технічному регламенті визначено спеціальні вимоги до екодизайну щодо:

  • сезонної енергоефективності обігріву приміщень; 
  • рівня викидів оксидів азоту, оксидів вуглецю, викидів твердих часток;
  • надання інформації про продукт.

 

З дати набрання чинності відповідним Технічним регламентом місцеві обігрівачі на твердому паливі повинні відповідати вимогам, які в ньому передбачено.

Перевірка на відповідність енергоспоживчого продукту вимогам техрегламенту (оцінка відповідності) здійснюється шляхом застосування процедури внутрішнього контролю дизайну або процедури системи управління для оцінки відповідності.

Докладніше щодо процедури оцінки відповідності читайте у нашому матеріалі.

Важливо

Застосування вимог технічного регламенту дасть змогу покращити енергетичні та екологічні характеристики обладнання і поступово витіснить з ринку найбільш енергоємні товари. Енергоефективне обладнання економно споживатиме енергію, матиме тривалий термін експлуатації та менш негативний вплив на екологію.

Тож споживачі матимуть асортимент енергоефективних місцевих обігрівачів на твердому паливі, використання яких буде більш ощадливим порівняно із іншими та дасть змогу економити витрати на енергоспоживання.

Вітчизняні виробники своєю чергою отримають рівні конкурентні можливості із європейськими виробниками місцевих обігрівачів на твердому паливі та зможуть постачати своє обладнання на ринок ЄС.

Визначення терміна

Згідно із законодавством ЄС, місцевий обігрівач на твердому паливі – це відкритий або закритий спереду місцевий обігрівач або плита, в яких використовується тверде паливо.

Фактично під це визначення потрапляє широкий перелік товарів – від найпростіших опалювальних засобів на кшталт «буржуйки» до сучасних камінів і печей.

Дія техрегламенту не поширюється на:

  • малопотужні обігірвічачі;
  • саморобні (не заводські) вироби;
  • обігрівачі, призначені для застосування на відкритому повітрі;
  • обігрівачі, в яких використовується недервна сировина;
  • вироби повітряного обігріву;
  • печі для саун.
Джерело: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України